Dziś rusza turniej główny szermierczych mistrzostw świata

Dziś rusza turniej główny szermierczych mistrzostw świata

Skończyła się faza eliminacyjna Szermierczych Mistrzostw Świata Budapeszt 2019. Większość Polaków przebrnęła przez fazę grupową i pierwsze walki pucharowe. Od dziś zaczyna się walka o medale i kwalifikacje olimpijskie do Tokio 2020.

W poniedziałek do rywalizacji przystąpiły szpadzistki i szabliści. W tym drugim przypadku wiadomości są naprawdę smutne i obrazujące stan polskiej szabli. Nasz rodzynek Jakub Ociński zdołał wygrał tylko jeden pojedynek w grupie i ostatecznie został sklasyfikowany na 142. miejscu. Na pocieszenie dużo lepsze informacje dotarły z plansz zajmowanych przez aktualne mistrzynie Europy. Największe nadzieje medalowe bowiem wiążą się właśnie ze szpadą pań, zarówno w wydaniu indywidualnym, jak i drużynowym. A może przede wszystkim drużynowym, bo to skuteczniejsza droga uzyskania kwalifikacji olimpijskiej na Tokio 2020. Wszystkie cztery specjalistki od tej broni znalazły się w czołowej “64”. Najwyżej rozstawioną Polką jest Ewa Trzebińska (na zdjęciu z prawej). Brązowa medalistka ME w 1/32 zmierzy się z Albertą Santuccio (Włochy). Aleksandra Zamachowska stoczy bój z Iriną Embrich (Estonia), która ma w dorobku multum medali (indywidualnych i drużynowych) mistrzostw świata i Europy. Ogromne wyzwanie przed zawodniczką AZS AWF Kraków. Renata Knapik-Miazga stanie naprzeciw Nathalie Moellhausen (Włochy), natomiast Barbara Rutz skrzyżuje broń z Kelley Hurley (USA).

We wtorek to Martyna Synoradzka sprawiła niemiłą niespodziankę odpadając z turnieju florecistek. To doświadczona zawodniczka, dla której wejście do turnieju głównego wydawało się formalnością. Martyna Długosz podzieliła los starszej koleżanki, ale to debiutantka w tej ranki imprezie, więc tutaj trzeba przywołać powiedzenie “pierwsze koty za płoty. W 1/32 finału powalczą Hanna Łyczbińska (zmierzy się z Jacqueline Dubrovich z USA) oraz Julia Walczyk (Japonka Komaki Kikuchi). W szpadzie mężczyzn odpadł Karol Kostka (124. miejsce). Mateusz Antkiewicz trafi na Chińczyka Hongjie Songa, Mateusz Nycz na Igora Rejzlina (Ukraina), a najbardziej doświadczony w ekipie Radosław Zawrotniak stanie do pojedynku z Francuzem Ronanem Gustinem. Jeśli chodzi o florecistów to tylko Michał Siess i Andrzej Rządkowski przebrnęli eliminacje. Siess trafił na Toshiyę Saito z Japonii, Rządkowski zaś Ka Long Cheunga (Hongkong). Walki pucharowe o wejście do czołowej “64” przegrali Leszek Rajski i Krystian Gryglewski. Ku zaskoczeniu odpadły Marta Puda i Angelika Wątor w szabli. Ciekawie zapowiada się pucharowa walka Małgorzaty Kozaczuk… z wybitną Węgierką Anną Marton. Sylwia Matuszak zmierzy się z Ukrainką Aliną Komaszczuk.

 

Czwartek, 18 lipca 2019:
Szpada kobiet
Szabla mężczyzn

Piątek, 19 lipca 2019:
Floret kobiet
Szpada mężczyzn

Sobota, 20 lipca 2019:
Szabla kobiet
Floret mężczyzn

Niedziela, 21 lipca 2019:
Szpada kobiet – drużynowo
Szabla mężczyzn – drużynowo

Poniedziałek, 22 lipca 2019:
Floret kobiet – drużynowo
Szpada mężczyzn – drużynowo

Wtorek, 23 lipca 2019:
Szabla kobiet – drużynowo
Floret mężczyzn – drużynowo

 

 

fot. Newspix.pl


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez