Dziesięć lat mecenatu PKN Orlen nad polską lekką atletyką

Dziesięć lat mecenatu PKN Orlen nad polską lekką atletyką

PKN ORLEN to sponsor generalny Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Minęło dziesięć lat mecenatu i zaangażowania PKN ORLEN nad wieloma wydarzeniami sportowymi oraz i pomocy polskim lekkoatletom w osiąganiu sukcesów.

– Jestem członkiem Grupy Sportowej ORLEN od ponad dekady. Szmat czasu! Mogę się o tej współpracy wypowiadać tylko w pozytywnych słowach. Układa się po prostu bardzo dobrze, a wsparcie, szczególnie w takich czasach jakie mamy obecnie, jest to nieocenione – przyznaje dwukrotny wicemistrz olimpijski i mistrz świata w rzucie dyskiem Piotr Małachowski, który trafił pod skrzydła PKN ORLEN jako jeden z pierwszych sportowców. Dziś Grupa Sportowa ORLEN liczy ponad 40 nazwisk, głównie lekkoatletów, ale również przedstawicieli judo, kolarstwa torowego. Trzon jednak stanowią lekkoatleci m.in. ikona rzutu młotem Anita Włodarczyk czy oszczepniczka, wciąż obiecująca rekordzistka Polski Maria Andrejczyk.

– Chociaż moja przygoda z Grupą Sportową ORLEN nie jest jeszcze zbyt długa, czuję się w niej znakomicie. Nie tylko wśród lekkoatletów, a przecież to my jesteśmy największą częścią tego wyselekcjonowanego grona sportowców wspieranych przez Koncern – podkreśla czwarta zawodniczka igrzysk w Rio de Janeiro  2016 Maria Andrejczyk.

PKN ORLEN od lat buduje swoją markę jako firma przyjazna sportowi i wspierająca różne jego gałęzie. Od lat jednym z najważniejszych partnerów Koncernu jest Polski Związek Lekkiej Atletyki.  – Wsparcie, które przekazuje PKN ORLEN jest przeznaczane przede wszystkim na wsparcie polskich utalentowanych zawodników. PKN ORLEN jako Generalny Sponsor polskiej lekkoatletyki jest obecny na strojach reprezentacji na imprezach międzynarodowych. Nie będę ukrywał, że ta współpraca  i udzielana pomoc pozwala nam na jeszcze lepsze funkcjonowanie. To wszystko przekłada się na wyniki sportowe – zaznaczył prezes PZLA Henryk Olszewski.

ORLEN od lat występuje także w nazwach najważniejszych imprez lekkoatletycznych organizowanych w kraju. Od 2018 roku firma jest sponsorem tytularnym jednego z najstarszych na świecie mityngów lekkoatletycznych Memoriału Janusza Kusocińskiego. Zawody te przyciągają na Stadion Śląski tysiące widzów, a poziom sportowy stawia je w gronie najlepszych imprez odbywających się pod szyldem World Athletic (dawniej IAAF – światowej federacji związków lekkoatletycznych).

W sezonie halowym ORLEN był też sponsorem tytularnym wydarzeń w Toruniu (ORLEN Copernicus Cup) oraz ORLEN Cup w Łodzi. Podczas Copernicus Cup Armand Duplantis wynikiem 6,17 m sensacyjnie ustanowił rekord świata w skoku o tyczce. Zdjęcia z wydarzenia obiegły cały świat.

PKN ORLEN nie ogranicza wsparcia tylko do wydarzeń na dużą skalę. Na dofinansowanie ze strony Koncernu mogą liczyć także wszystkie Wojewódzkie Związki Lekkiej Atletyki. Dzięki temu lokalne struktury lekkoatletyczne mają dodatkowe środki na dokształcanie trenerów, organizację imprez czy promocję dyscypliny.  PKN ORLEN jest też aktywnym sponsorem programu upowszechniania sportu – Lekkoatletyka dla Każdego. Dzięki temu wspiera organizację wydarzeń, które skupiają najmłodszych adeptów sportu – przyszłych mistrzów lekkoatletycznych.

 

Zawodnicy Grupy Sportowej ORLEN:
Anita Włodarczyk
Piotr Małachowski
Maria Andrejczyk
Piotr Lisek
Paweł Fajdek
Łukasz Krawczuk
Jakub Krzewina
Rafał Omelko
Karol Zalewski
Justyna Święty-Ersetic
Małgorzata Hołub-Kowalik
Iga Baumgart-Witan
Aleksandra Gaworska
Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka
Martyna Dąbrowska
Sylwester Bednarek
Angelika Cichocka
Anna Kiełbasińska
Tomasz Jaszczuk
Paweł Wiesiołek
Anna Sabat
Ewa Swoboda
Sofia Ennaoui
Krystian Zalewski
Remigiusz Olszewski
Joanna Linkiewicz
Karolina Kołeczek
Kamila Lićwinko


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez