Dwie porażki laskarzy na początek

Dwie porażki laskarzy na początek

W weekend polscy hokeiści na trawie rozegrali dwa pierwsze mecze w turnieju Sultan Azlan Shah Cup 2019 w malezyjskim Ipoh. Polacy, debiutujący w tym prestiżowym turnieju nie byli faworytami i oba mecze przegrali. W sobotę musieli uznać wyższość gospodarzy – Malezyjczyków przegrywając 1:5, a następnego dnia ulegli Kanadyjczykom 0:4. Drużyna trenera Karola Śnieżka rozegra w Malezji jeszcze trzy spotkania. Najbliższe już we wtorek przeciwko Korei Płd.

 

Trener Karol Śnieżek w obu weekendowych meczach desygnował do gry identyczną jedenastkę zawodników. Jedyną bramkę dla Polaków zdobył jak na razie Michał Kasprzyk, po akcji z krótkiego rogu. W turnieju, po dwóch meczach komplet punktów zgromadzili jedynie Malezyjczycy. Gospodarze, oprócz zwycięstwa z Polską, pokonali również Japonię 4:3. W innych spotkaniach Sultan Azlan Shah Cup Indie wygrały z Japonią 2:0, a Korea Południowa najpierw zwyciężyła Kanadę 6:3, by następnie zremisować z Indiami 1:1.

 

Turniej potrwa do soboty 30 marca. Ostatniego dnia rozgrywek odbędą się mecze o piąte, trzecie i pierwsze miejsce. Wszystkie drużyny rozegrają jeszcze po trzy spotkania grupowe. Polacy zmierzą się w najbliższy wtorek z Koreą Południową (11:05 polskiego czasu), w środę z Japonią (9:05 polskiego czasu) oraz w piątek z Indiami (9:05 polskiego czasu).

 

Wyjściowa jedenastka w meczach z Malezją i Kanadą: Maciej Pacanowski – Michał Kasprzyk, Paweł Bratkowski, Jakub Janicki, Michał Raciniewski – Bartosz Żywiczka, Mateusz Poltaszewski, Dominik Kotulski – Mateusz Hulbuj, Mikołaj Gumny, Mikołaj Głowacki. Zmiennicy: Adrian Krokosz, Piotr Kozłowski, Sebastian Sellner, Joseph Hyllyer, Maciej Trojanek, Mateusz Popiołkowski, Jacek Kurowski.

 

Fot. Fotopyk


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez