Drift, jako styl życia: Jakub Przygoński kierowca ORLEN Teamu

Drift, jako styl życia: Jakub Przygoński kierowca ORLEN Teamu

Z kamerą Weszło TV odwiedziliśmy Jakuba Przygońskiego podczas treningu przed mistrzostwami Polski w driftingu. Pogoda spłatała nam figla, bo lało jak z cebra. Jednak kierowcy ORLEN Teamu to nie przeszkadzało, bo pogoda raczej nie wpływa na przeprowadzenie zawodów i jeśli spadnie deszcz, trzeba będzie jeździł. Zapraszamy na wideo reportaż z przejażdżki z czołowym przedstawicielem motor sportu w Polsce.

Trening odbywał się na torze Modlin, tuż obok lotniska, na którym jeden obok drugiego stały samoloty. Co chwilę odbijało się od nich echo wystrzałów. Jednak nikt nie strzelał, tylko takie dźwięki wydobywały się odpowiednio zestrojonego silnika “Diabła” podczas gwałtownego odpuszczania pedału gazu. Każdy trening wiąże się z godzinami spędzanymi przy dostrajaniu, ustawianiu samochodu, geometrii, silnika, kół… Nie dziwi pieszczotliwa nazwa “Diabeł”, jakim Kuba określa swoją toyotę. Pod maską kryje się tysiąc koni mechanicznych mocy.

Diabeł wcielony!

To mało olimpijski odcinek na Weszło TV, ale spotkanie z Jakubem Przygońskim zawsze elektryzuje. Musiał jednak pojawić się wątek sportów niezwiązanych z motoryzacją. Otóż w okresie pandemii Kuba dał się wciągnąć w jazdę na trenażerze kolarskim. Startował w czterech etapach ORLEN e-Tour de Pologne dla Amatorów. Temat rozmowy musiał również dotknąć Dakaru oraz rajdów terenowych, bo nie tylko driftem Przygońskim się zajmuje.

Sponsorem cyklu jest PKN ORLEN

 

Przypomnijmy, że na antenie Weszło FM został wyemitowany reportaż z treningu, w którym oprócz Kuby Przygońskiego również usłyszycie jego mechanika, który zdradza garstkę tajników dotyczących strojenia silnika “Diabła”. Kuba pojawi się w środę (1 lipca) w poranku Weszło FM! Zapraszamy od 7:00 rano!


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez