Diamentowa Liga 2020 – terminy

Diamentowa Liga 2020 – terminy

Sezon olimpijski zapowiada się bardzo intensywnie, jeśli chodzi o starty lekkoatletów. Diamentowa Liga rozpocznie się już w połowie kwietnia!

Sezon Diamentowej Ligi 2020 ruszy Dosze już 17 kwietnia. Zwieńczenie natomiast nastąpi podczas finałowych zawodów 11 września w Zurychu. Nieznana jest jeszcze lokalizacja drugich zawodów (10 V), ale wiadomo że będą to Chiny i że kilka dni później czołowi lekkoatleci świata spotkają się w Szanghaju. Następnie lekkoatletyczna elita przeniesie się do Europy na dwa przystanki – w Sztokholmie (wbrew wcześniejszym zapowiedziom o likwidacji tej lokalizacji zawodów) i Rzymie, by znów ruszyć w świat – najpierw do Afryki (Rabat – 31 V) i Ameryki Płn. (Eugene – 7 VI). Następnie cykl wróci na Stary Kontynent. W programie DL nie ma Birmingham, pojawia się natomiast Gateshead. Wcześniej Oslo, Paryż i Londyn i krótki wyskok do Monako. Wspomniane Gateshead, Lozanna, Bruksela i Zurych.

Nie znamy jeszcze planów co do programu poszczególnych mityngów. Konkurencje mają zostać ogłoszone w przyszłym miesiącu. Ciekawostkę stanowi zapowiedź World Athletics (dawniej IAAF) stworzenia nowego cyklu mityngów – World Athletics Continental Tour, który ma się stać platformą zmagań dla szerszej grupy zawodników, przy utrzymaniu najwyższego poziomu.

Diamentowa Liga 2020:
17 kwietnia: Doha
10 maja: Chiny (lokalizacja do ustalenia)
16 maja: Szanghaj
24 maja: Sztokholm
28 maja: Rzym
31 maja: Rabat
7 czerwca: Eugene
11 czerwca: Oslo
13 czerwca: Paryż
4 lipca: Londyn
10 lipca: Monako
16 sierpnia: Gateshead
20 sierpnia: Lozanna
4 września: Bruksela
11 września: Zurych (FINAŁ)


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez