CISM Wuhan 2019: ku chwale ojczyzny!

CISM Wuhan 2019: ku chwale ojczyzny!

W chińskim mieście Wuhan trwają Światowe Igrzyska Wojskowe CISM 2019. Dla wielu zawodników służących w Wojsku Polskim to zawody na zakończenie sezonu, choć konkurencja często wymusza rywalizację na najwyższym poziomie. Polscy żołnierze stają na wysokości zadania. Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar wygrały w olimpijskiej klasie żeglarskiej 470. Srebro zdobył Konrad Bukowiecki, a brązowe medale wczoraj wywalczyły Justyna Święty-Ersetic i Malwina Kopron. Oktawia Nowacka awansowała do finału w pięcioboju nowoczesnym.

 

Oktawia Nowacka: Operacja Wuhan

Od początku konkursu pchnięcia kulą prowadził sensacyjny w tym sezonie Brazylijczyk Darlan Romani. W pierwszej próbie pchnął 20,83 m, a Konrad Bukowiecki pokazał, że wciąż jest w formie (20,74). W następnej serii Romanie jednak wytrącił Polakowi wszystkie argumenty osiągając wynik 22,36 m. Buko poprawiał się z próby na próbę i w końcu osiągnął 21,84 m, czym wydawał się być sam zaskoczony. Dało mu to srebrny medal. Piąte miejsce zajął był Jakub Szyszkowski (20,37 m).

W finale biegu na 400 m świetnie spisały się zawodniczki Grupy Sportowej ORLEN. Justyna Święty-Ersetic była trzecia, a Małgorzata Hołub-Kowalik czwarta – z czasami Święty-Ersetic 52.19, Hołub-Kowalik 52.42. Wygrała mistrzyni świata Salwa Eid Naser (50.15). Humor po nieudanym czempionacie światowym poprawiła sobie Malwina Kopron, która ostatnim rzutem na 67,12 zapewniła sobie brązowy medal. Wygrała Chinka Wang Zheng (69,34).

W finale na 400 m Łukasz Krawczuk był szóst (47.18). Eliminacji nie przebrnął Jakub Krzewina.


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez