Bukowiecki ugościł Haratyka w Szczytnie

Bukowiecki ugościł Haratyka w Szczytnie

Po mistrzostwach Europy i uniwersjadzie potrzebowałem chwili odpoczynku, ostatni tydzień poświęciłem na złapanie oddechu. Tym bardziej cieszę się z tego wyniku. Jestem też bardzo szczęśliwy, że udało się zorganizować te zawody – mówił po mityngu 4Move Jurand Cup Konrad Bukowiecki ze Grupy Sportowej ORLEN. Zawody wygrał jego największy krajowy rywal Michał Haratyk.

Haratyk wygrał wynikiem 21,38 m osiągniętym w trzeciej próbie. Gospodarz zawodów nie zdołał przekroczyć granicy 21 m, choć Michał aż czterokrotnie “prowokował” go takimi wynikami i odpowiedział zawodnikowi Sprintu Bielsko-Biała pchnięciem na odległość 20,95 m. Trzeci w Szczytnie był Jakub Szyszkowski (19,5 m), a czwarty Andrzej Naszko, który odległością 19,33 m ustanowił życiówkę.

W ostatnich dniach Konrad Bukowiecki sprawił sporo zamieszania swoją osobą. Oczywiście to jak najbardziej pozytywne zamieszanie, bo najpierw w Neapolu zdobył (a zasadniczo obronił) złoto Uniwersjady, by kilka dni później wywalczyć prestiżowe mistrzostw Europy w kategorii U23. Po tym intensywnym okresie faktycznie zapowiadał, że zrobi sobie kilka dni wolnego. W tym czasie skupił się na obowiązkach organizatora i gospodarza zawodów w rodzinnym Szczytnie.

– Szczytno ma walory turystyczne, ale ma też świetnego sportowca i chce się nim chwalić – z dumą chwali burmistrz miasta Krzysztof Mańkowski. Mityng odbył się w urokliwych okolicznościach na Placu Juranda w Szczytnie. Zmaganiom kulomiotów przyglądało się kilkaset osób. Zawody wpisały się w święto miasta pt. “Dni i Noce Szczytna”. To najlepsza z możliwych promocja lekkiej atletyki, kiedy widzowie mogą niemalże dotknąć atletów, z najbliższej odległości podziwiać ich trud. Trzeba wyrazić też uznanie dla organizatorów mityngu (szczególnie Konrad, jego ojciec-trener Ireneusz Bukowiecki oraz brat Maciej), władz Szczytna i lokalnych partnerów (Pol-Kres Edwood i PPHU Planson) za sprawność działania. Wiele wskazuje na to, że Jurand Cup na stałe wpisze się do kalendarze kulomiotów.

 

 

Fot. Newspix.pl


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez