Audycja Kierunek Tokio nr 83: ORLEN Złote Kolce, ME we wspinaczce i judo

Audycja Kierunek Tokio nr 83: ORLEN Złote Kolce, ME we wspinaczce i judo

W 83. odcinku audycji “Kierunek Tokio” jak zwykle spora porcja tematów olimpijskich (ORLEN Złote Kolce, mistrzostwa Europy we wspinaczce sportowej w rozmowie z trenerem Tomaszem Mazurem i w judo – tu rozmówcą jest Maciej Sarnacki) i jeden temat o potencjale paraolimpijkim. Do odsłuchu podcastu zaprasza Dariusz Urbanowicz.

ORLEN Złote Kolce – najważniejsza nagroda w polskiej lekkiej atletyce zostanie rozdana po raz pięćdziesiąty. Podczas uroczystej telewizyjnej gali zostanie wyróżnionych dwoje zawodników, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w kończącym się roku. Nie możemy ujawnić kto zostanie laureatem, ale ujawnimy, że ubiegłoroczni zwycięzcy “nie obronili” tytułów. W “Kierunku Tokio” rozmowa z Maciejem Jałoszyńskim z PZLA również o dostojnej historii tej nagrody.

Z mistrzostw Europy w Pradze polscy judocy wrócili bez medali. O sytuacji polskiego judo rozmawialiśmy z Maciejem Sarnackim, który nie zgadza się na współpracę z trenerem głównym kadry, sam przygotowuje się do igrzysk w Tokio, choć PZJudo mu sprawy nie ułatwia.

Z trenerem Tomaszem Mazurem podsumowaliśmy mistrzostwa Europy we wspinaczce sportowej, które odbyły się w Moswkie. “Tylko” jeden brązowy medal Marcina Dzieńskiego, ale wiele optymistycznych wniosków można wyciągnąć.

Na koniec programu reportaż z treningu zawodników race runningu, czyli dyscypliny parasportowej, która dzielnie rozwija się w Polsce.

Audycję “Kierunek Tokio” sponsoruje PKN ORLEN!

 

Fot. 400mm.pl


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez