Audycja Kierunek Tokio nr 54: Wioślarskie klimaty z Julią Michalską-Płotkowiak

Audycja Kierunek Tokio nr 54: Wioślarskie klimaty z Julią Michalską-Płotkowiak

Cała druga godzina audycji to wywiad z brązową medalistką olimpijską z Londynu 2012 Julią Michalską-Płotkowiak. Julka zakończyła już karierę, ale wciąż jest blisko swojej ukochanej dyscypliny. Prowadzi sekcję wioślarską w elitarnej żeńskiej szkole w Londynie, działa w komisji zawodniczej FISA. W programie też porozmawialiśmy z Krzysztofem Makselem – kolarzem, torowcem, sprinterem o jego charytatywnym przedsięwzięciu, przesunięciu kalendarza torowego i wielkiej pasji motoryzacyjnej. W audycji spotkanie z Sebastianem Warzechą, autorem rankingu największych sensacji i niespodzianek olimpijskich.

Sponsorem audycji Kierunek Tokio jest PKN ORLEN.

Rozmowa z Julią dotyczyła wiosłowania na Tamizie, która jest skrajnie trudną rzeką pod względem nautycznym. Dotknęliśmy również tematu wioślarstwa jako sportu o charakterze resocjalizacyjnym i terapeutycznym. Nie mogło zabraknąć analizy stanu wioślarstwa w naszym kraju, wspominków z igrzysk olimpijskich i zapowiedzi październikowych mistrzostw Europy w Poznaniu.

Krzysztof Maksel wraz z drużyną sprinterów wywalczył już kwalifikację do Tokio 2020. W sobotę ruszy z Pruszkowa do Nysy, na rowerze. Dystans – 400 m. Podróż zajmie mu około 15 godzin, a przyświeca mu cel charytatywny. Więcej informacji TUTAJ.

POSŁUCHAJ AUDYCJI W FORMIE PODCASTU!

 

Największe sensacje w historii IO. Gdy faworyci przegrywali, a outsiderzy zdobywali medale (część 2)

Fot. Dariusz Urbanowicz


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez