Audycja Kierunek Tokio nr 50: Małachowski, Mamiński, Bukowiecki

Audycja Kierunek Tokio nr 50: Małachowski, Mamiński, Bukowiecki

Kilka dni temu Piotr Małachowski przeszedł operację kolana. Z dwukrotnym wicemistrzem olimpijskim rozmawiamy również o ciągu dalszym kariery, współpracy z trenerem Gertem Kanterem i Robertem Urbankiem oraz zaganianiu syna do lekcji on-line. W “Kierunku Tokio” pierwsza godzina zdominowana przez temat lekkiej atletyki i kwalifikacji olimpijskich. W audycji również rozmowy z Konradem Bukowieckim, Bogusławem Mamińskim, Maciejem Jałoszyńskim z PZLA oraz trenerem głównym Polskiego Związku Żeglarskiego Pawłem Kowalskim.

Na pierwszy ogień poszedł Maciej Jałoszyński z Polskiego Związku Lekkiej, który wyjaśnia status polskich zawodników w kontekście zdobywania paszportów do Tokio 2020. Więcej na ten temat przeczytacie w tekście poniżej:

Decyzje World Athletics o kwalifikacjach do Tokio

 

Następnym rozmówcą był Bogusław Mamiński, dziś organizator dużych imprez biegowych, a w latach świetności kiedy wygrywał Puchary Świata i Puchary Europy odroczono mu igrzyska o… cztery lata. Reprezentacja Polski w Los Angeles 1984 nie wystartowała, ale wicemistrz świata w biegu na 3000 m z przeszkodami podczas zawodów Przyjaźń ’84 udowodnił wielką formę, formę na miarę medalu olimpijskiego.

Konradowi Bukowieckiemu i Natalii Kaczmarek powiększyła się rodzina, ale oprócz nowej miłości porozmawialiśmy o odroczonych igrzyskach i mistrzostwach świata, o pytaniu bez odpowiedzi o sierpniowe mistrzostwa Europy w Paryżu.  W drugiej godzinie pojawił się temat właśnie aktywności wirtualnych i o żeglarskich regatach w sieci opowiada twórca windsurfingowej potęgi olimpijskiej Polski, trener główny PZŻ Paweł Kowalski, który zapewnia, że możemy być optymistami jeśli chodzi o sukcesy naszych żeglarzy w Tokio 2020. Na sam koniec dziennikarz Eurosportu Adam Probosz opowiada o spektakularnym zwycięstwie mistrza olimpijskiego Grega Van Avermaeta w… wirtualnym Wyścigu Dookoła Flandrii. Zapraszamy do odsłuchu!

Sponsorem audycji “Kierunek Tokio” oraz portalu KierunekTokio.pl jest PKN ORLEN!

 

Fot. Newspix.pl


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez