Audycja Kierunek Tokio #7: Ewa Trzebińska z brązem ME

Audycja Kierunek Tokio #7: Ewa Trzebińska z brązem ME

W siódmym odcinku audycji Kierunek Tokio usłyszycie Ewę Trzebińską, która po świetnych walkach w Duesseldorfie wywalczyła brązowy medal mistrzostw Europy w szpadzie. To nie jest przypadek. Podopieczna srebrnego medalisty olimpijskiego z Pekinu, a dziś trenera (również trenera/selekcjonera kadry szpadowej mężczyzn) Roberta Andrzejuka, od lat trzyma bardzo wysoki poziom. W dorobku ma wicemistrzostwo świata solo i w drużynie, brąz w zespole, złoto czempionatu Europy i Uniwersjady. Ukończyła prestiżową i jedną z najbardziej znanych amerykańskich uczelni w USA, University of Notre Dame.

O przebiegu turnieju pisaliśmy TUTAJ. Pod tym linkiem zobaczycie niesamowitą, wydawałoby się przegraną batalię ćwierćfinałową, zachwycający pościg za wynikiem i… wygraną.

W audycji również spotkanie z jodoką Krzysztofem Wiłkomirskim, olimpijczykiem, medalistą mistrzostw świata i Europy. Rozmowa o igrzyskach europejskich, ale i planowaniu kariery sportowej dzieci na przykładzie małego Filipa, który podąża śladami ojca trenując judo, marząc w wieku dziesięciu lat o wyjeździe do Japonii na mistrzostwa świata.

 

Kierunek Tokio #07

 

Posłuchaj jako podcastu:


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez