Audycja Kierunek Tokio #52 – Ennaoui, Pszczolarski, Pikulik, Trzebińska

Audycja Kierunek Tokio #52 – Ennaoui, Pszczolarski, Pikulik, Trzebińska

Dziś w 52. audycji “Kierunek Tokio” na Weszło FM wystąpiła silna Grupa Sportowa ORLEN pod wezwaniem! Program rozpoczął się od rozmowy z lekkoatletką Sofią Ennaoui, potem na antenie pojawił się kolarz torowy i szosowy Wojciech Pszczolarski. Następnie bardzo ciekawa pogawędka z bohaterką torowych mistrzostw świata w Berlinie Daria Pikulik i na koniec spacerująca z psem szpadzistka Ewa Trzebińska. Zaprasza Dariusz Urbanowicz.

Wszyscy dzisiejszy goście audycji mają już zapewniony start w Tokio 2020. Teraźniejszość jednak nie sprzyja ciężkiemu treningowi, choć każdy podtrzymuje formę. Najciężej wydaje się trenować pierwsza z gości, Sofia Ennaoui.

Sofia Ennaoui może spać i śpi spokojnie. Po pierwsze ma już wywalczoną kwalifikację olimpijską, po drugie ograniczenie wszelkich aktywności pozwala jej skoncentrować się na treningu. Wśród wielu tematów pojawiły się również igrzyska w Rio de Janeiro 2016 oraz bieganie przełajów i medal właśnie w krossie jako marzenie, by stanąć na podium mistrzostw świata w przełajach w każdej kategorii wiekowej. Sofce brakuje jeszcze seniorskiego krążka!

Wojciech Pszczolarski w sezonie zimowym miał mocno pod górkę, a mistrzostwa świata skończyły się dla niego na czwartym miejscu. Do medalu zabrakło niewiele, ale kolarz Grupy Sportowej ORLEN liczył na podium. Na poprawę humoru wraz z Danielem Staniszewskim wystartują w Tokio 2020 w wyścigu madison, w którym Polacy jeszcze o medale olimpijskie się nie ścigali. Aby mocniej wejść w atmosferę audycji telefon odebrał w trakcie treningu, kiedy przyjechał do Niwki – rodzinnej miejscowości Joachima Halupczoka – wicemistrza olimpijskiego z Seulu 1988 i mistrza świata amatorów. W Niwce znajduje się pomnik naszego wybitnego kolarza. Popularny “Pszczoła” nie próżnuje, bo prócz treningów intensywnie ściga się w wyścigach na trenażerze i aplikacji Zwift. Dziś ma pokonać trasę mistrzostw świata w Yorkshire.

Anonsowane bohaterstwo Darii Pikulik to niewątpliwie jej postawa podczas wyścigu madison w Berlinie. W pewnym momencie Polka miała poważnie wyglądającą kraksę i nikt nie miałby do niej pretensji, gdyby zakończyła w tym momencie rywalizację. Daria jednak podniosła się i dołączyła chwilę później do peletonu. Rozmowa nie tylko o czempionacie w stolicy Niemiec, ale również o pracy na budowie, rywalizacji na torze z siostrą Wiktorią i kwalifikacji olimpijskiej w omnium.

Na zakończenie złapana na spacerze z psem Ewa Trzebińska – pierwsza szpada rzeczpospolitej. Liderka naszej drużyny, która już zakwalifikowała się na igrzyska, ma chwilę oddechu, okres roztrenowania. Jak sobie radzi z pandemią? Kiedy planuje wrócić na plansze?

Zapraszamy!

Podcast na soundcloudzie trwa 1:46 godz.

 

 

Fot. Newspix.pl


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez