Audycja Kierunek Tokio #51: Ruszają COS-y i fotografia sportowa

Audycja Kierunek Tokio #51: Ruszają COS-y i fotografia sportowa

W “Kierunku Tokio” pojawiły się dwa tematy przewodnie. Po pierwsze reaktywacja Centralnych Ośrodków Sportu, po drugie fotografia sportowa. Dariusz Urbanowicz zaprasza na spotkanie z Joanną Fiodorow, która niedawno przeszła operację kolana, zawodnikiem Grupy Sportowej ORLEN Piotrem Liskiem, który wybudował sobie rozbieg do skoku o tyczce oraz z prezesem PZTW Ryszardem Stadniukiem. O fotografowaniu sportu opowiada Adam Nurkiewicz. Zapraszamy do odsłuchu!

Premiery audycji “Kierunek Tokio” na Weszło.fm w każdy czwartek o godz. 10:00. Tym razem na pierwszy ogień poszedł Piotr Lisek, który ostatnimi czasy zniknął z social mediów oddając się życiu rodzinnemu i pracy nad podtrzymaniem formy. Informacja o przywróceniu działania COS-ów bardzo go ucieszyła, choć nie czekał biernie na wznowienie treningów technicznych. Zainspirowany filmikami jego wielkich rywali Armanda Duplantisa i Rennauda Lavilleniego skaczących o tyczce na własnych podwórkach (Francuz pokonał 5,70 m!), również wziął sprawy we własne ręce. W rodzinnej posiadłości w Dusznikach wybudował własny rozbieg, lada dzień przewiezie tam zeskok i będzie mógł zacząć skakać “na własnym podwórku”. Nie wyklucza wirtualnej rywalizacji z konkurentami – zawodów przez internet.

W audycji możecie usłyszeć również rozmowę z Joanną Fiodorow. Wicemistrzyni świata w rzucie młotem przeszła operację kolana. Spędza obecnie czas na rehabilitacji i… między innymi graniu w strzelanki na PlayStation. Jak zwykle nasza czołowa młociarka potrafi wywołać uśmiech na twarzy.

Adam Nurkiewicz to charakterystyczna postać fotografii sportowej. Wyróżnia się nie tylko jaskrawymi strojami i kapeluszami, ale również pomysłowością. Dla przykładu urządził na swojej klatce w bloku wystawę zdjęć z ostatnich igrzysk olimpijskich w Pjongczangu. Rozmowa jednak zatoczyła znacznie szersze kręgi i wykroczyła daleko poza klatkę schodową. Adam podzielił się swoimi historiami, spostrzeżeniami dotyczącymi fotografowania sportu na małych i dużych imprezach. Dowiecie się też dlaczego nie lubi fotografować gier zespołowych.

W ostatniej części audycji usłyszycie prezesa PZTW Ryszarda Stadniuka, który mówi o planach działania wobec wieści o uruchomieniu COS-ów i wyjaśnia co dalej z kwalifikacjami olimpijskimi wioślarzy.

Sponsorem audycji “Kierunek Tokio” i serwisu KierunekTokio.pl jest PKN ORLEN!

 

Wywiad z Joanną Fiodorow do przeczytania tutaj:

Joanna Fiodorow – uziemiony wulkan energii

Wioślarze wracają na wodę!

Wioślarze liczą, że w maju zaczną trenować w COS Wałcz

 

Fot. Newspix.pl


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez