Szalpuk oficjalnie w Warszawie! VERVA zamknęła skład

Szalpuk oficjalnie w Warszawie! VERVA zamknęła skład

Artur Szalpuk to kolejny czołowy polski siatkarz, wokół którego narobiło się w ostatnich miesiącach pełno transferowych pogłosek. Po odejściu z Bełchatowa był już rzekomo jedną nogą w rosyjskiej Superlidze. Głośno mówiło się też o zainteresowaniu mistrza Japonii JTEKT Stings. Ostatecznie przyjmujący zostanie w Polsce i wzmocni VERVĘ Warszawa Orlen Paliwa, tworząc imponujący duet przyjmujących z Bartkiem Kwolkiem. 

Nie mówimy oczywiście o żadnym zaskoczeniu. Szalpuk nieoficjalnie dołączył do VERVY już w połowie maja, kiedy taką informację podał “Przegląd Sportowy”. W kolejnych tygodniach władze klubu zwlekały z potwierdzeniem transferu, co mogło spowodować pewną konsternację wśród fanów. Teraz już jednak wszystko jasne – Karuzela transferowa kręciła się, a kibice prześcigali się w domysłach, ale ja już od dłuższego czasu wiedziałem, gdzie zagram w sezonie 2020/2021. Nie mogliśmy ogłosić transferu do VERVY ze względów formalnych. Teraz jednak mogę wreszcie przywitać się z fanami: kibicujcie nam i trzymajcie kciuki. My odwdzięczymy się dobrą grą na boisku – czytamy słowa siatkarza na stronie klubu.

Co za paka!

Skład ekipy z Warszawy został tym samym zamknięty. Jak wygląda ich sytuacja kadrowa? Zapewne najważniejszą informacją ostatnich miesięcy było przedłużenie kontraktu z Bartoszem Kwolkiem. Gościem, który ma wciąż zaledwie 22 lata, ale już w ubiegłym sezonie uchodził za absolutnego lidera VERVY i być może najlepszego przyjmującego całej ligi. Ireneusz Kłos mówił o nim dla nas: – W minionym sezonie ligowym naprawdę brylował. Wciąż robi postępy, świetnie wypada przy rozwiązaniach technicznych, jak i siłowych, bo przecież ma kapitalną zagrywkę. [..]  Dobrze, a wręcz bardzo dobrze przyjmuje górą – ma mocne paluchy. I dół to samo. Widać też, że jest bardzo mocny psychicznie. 

Kwolek połączy zatem siły z Szalpukiem. Posiadanie dwóch przyjmujących, których w przyszłym roku Vital Heynen może zabrać na igrzyska do Tokio, jest niemałym luksusem. Wspomogą ich Igor Grobelny oraz Jan Fornal, starszy brat przyjmującego z Jastrzębia. Umowę z VERVĄ przedłużył też Piotr Nowakowski, który bez wątpienia ma przed sobą jeszcze kilka lat grania na najwyższym poziomie. Zresztą na pozycji środkowego w klubie nie doszło do większych zmian. W Warszawie pozostaną bowiem również Andrzej Wrona oraz Jakub Kowalczyk.

Trudno mieć wątpliwości co do kwestii libero. Damian Wojtaszek to oczywiście najwyższa krajowa półka. Większą niewiadomą stanowi pozycja rozgrywającego. Z Warszawą pożegnał się Antoine Brizard, drugi rozgrywający reprezentacji Francji. Władze VERVY sprowadziły na jego miejsce Ángela Trinidada de Haro. Hiszpan w dotychczasowej karierze klubowej przewijał się po zespołach z zachodniej Europy (Hiszpania, Belgia, Francja, Niemcy). W drużynie pokroju VERVY jeszcze nie grał, skacze więc na głęboką wodę.

Ciekawi nas również postawa nowych atakujących. Przynajmniej na papierze, ta pozycja wygląda u warszawian najmniej okazale. Nie oznacza to oczywiście, że zatrudnienie Michała Superlaka oraz Jakuba Ziobrowskiego nie okaże się strzałem w dziesiątkę. Mówimy o dwójce młodych i zdolnych siatkarzy, którzy sprawdzili się w klubach z niższej połówki tabeli – kolejno MKS-ie Bedzin oraz Cuprum Lubin. Drugi z nich w ubiegłych rozgrywkach był 11. punktującym PlusLigi, a w przeszłości odnosił sukcesy też w młodzieżowej reprezentacji, wspólnie z choćby Jakubem Kochanowskim oraz właśnie Kwolkiem.

Jak daleko sięgają ambicje VERVY Orlen Warszawa Paliwa? Nie może być inaczej: w nadchodzącym sezonie liczyć będzie się dla nich tylko mistrzostwo. Nie dziwimy się temu. Skład warszawian to mieszanka młodości z doświadczeniem. Z jednej strony gracze, na których w przyszłości będzie oparta gra reprezentacji Polski, z drugiej klasowi weterani. Nad nimi wszystkimi czuwać będzie wielki fachowiec, jakim niewątpliwie jest Andrea Anastasi. Biorąc pod uwagę, że i inne ekipy w PlusLidze nie próżnowały na rynku transferowym, do głowy przychodzi nam tylko jedna myśl: dawajcie już ten sezon!

Sponsorem Polskiej Siatkówki oraz zespołu Verva Warszawa jest PKN ORLEN

Fot. Newspix.pl


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez