Aleksandra Mirosław z kwalifikacją na Tokio 2020!

Aleksandra Mirosław z kwalifikacją na Tokio 2020!

Dziś w Hachioji (na stolicy Japonii) odbyły się kwalifikacje mistrzostw świata w kombinacji olimpijskiej – tej konkurencji wspinaczki sportowej, która znalazła się w programie Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Mistrzyni świata w czasówkach Aleksandra Mirosław zdobyła dziś przepustkę olimpijską! Finały zawodów we wtorek (w środę męskie).

 

Ola Mirosław wywalczyła tytuł w sobotę w konkurencji speed. Pisaliśmy o tym tutaj:

Mistrzostwo Aleksandry Mirosław

Dziś odbyły się kwalifikacje, choć trudno je nazwać kwalifikacjami. Być może słuszniejsza byłaby nazwa półfinałów (bo tak to się nazywa w innych konkurencjach). Po trzech dniach rywalizacji w konkurencjach solowych, udało się wyłonić na podstawie gromadzonych punktów 20 czołowych zawodniczek. Polka dzięki mistrzostwu świata znalazła się na dziewiątym miejscu. Dziś wygrała speed, co w sumie było oczywiste, a potem uciułała punkty w prowadzeniu i boulderingu (19. w boulderingu i 20. w prowadzeniu dało jej 390 punktów i siódmą pozycję). Dzięki temu znalazła się w czołowej ósemce, a ponieważ znalazły się tam cztery Japonki… przepustka olimpijska stała się faktem! Z zapowiedzi trenera kadry Tomasza Mazura wiadomo, że specyfika treningu pod kątem Tokio 2020 na pewno się zmieni. To oczywiście sprawa z Mateuszem Mirosławem (przy okazji mężem), z którym Ola pracuje w Lublinie, lecz wiadomo będzie, że do repertuaru czasówkowego trzeba będzie dołączyć również trening pod kątem prowadzenia i boulderingu.

Przygoda na mistrzostwach świata w Tokio powoli zbliża się do końca. Jeszcze żadne zawody nie wywołały we mnie tylu emocji. Przybywając do Japonii nie oczekiwałam, że mogłabym dostać się finałów w kombinacji, a szczególne kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie 2020. Jutro ostatni dzień rywalizacji – finał w olimpijskiej kombinacji. To będzie jeden z najtrudniejszych startów patrząc na listę startową, lecz również wspaniałe doświadczenie na przyszłość. Trzymajcie za mnie kciuki, jak zawsze!

 

fot. newspix.pl


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez