66. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego już dziś!

66. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego już dziś!

Kibice na 66. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego mogą przyjść na Stadion Śląski za darmo. W programie znalazło się piętnaście konkurencji, a na listach startowych każdej z nich plejada gwiazd nie tylko z Polski, ale i ze świata!

– Zawsze będę to powtarzała, czuję się tutaj jak w domu. Ten stadion jest bardzo szybki, do tego rewelacyjni kibice. Nie mogę doczekać się startu – powiedziała nam Justyna Święty-Ersetic, która jest jedną z twarzy polskiej lekkiej atletyki. – Memoriał Kusego to ważny mityng dla wszystkich polskich lekkoatletów, to wielki sportowiec i Polak. To na pewno dodaje nam energii, chcemy uczcić jego pamięć. Na pewno będziemy walczyć tu o jak najlepsze rezultaty.

– Cieszę się, że w ogóle udało się zorganizować ten memoriał, bo miał być już jakiś czas temu. Dobrze, że odbywa się on już po raz trzeci na Stadionie Śląskim. To krótki sezon, dopiero w niego wchodzimy, a już za chwilę tak naprawdę się skończy. Start w Bydgoszczy dodał mi wiary w siebie, bo Diamentowa Liga w Monako była dla mnie porażką. Jestem w dobrej dyspozycji. Cały ten dziwny okres przetrenowałam bardzo ciężko. Jutro zamierzam pójść va banque, nie będę kalkulowała. Nie chcę się deklarować, że pobiję w tym sezonie rekord życiowy, ale wierzę, że stać mnie na szybsze bieganie – dodała Justyna Święty Ersetic.

Sofia Ennaoui, Ewa Swoboda, Justyna Święty-Ersetic. (fot. Łukasz Szeląg/Memoriał J. Kusocińskiego)

Mistrzyni Europy indywidualnie i w sztafecie 4×400 m trenowała dziś na obiekcie. Na bieżni pojawiły się również jej koleżanki: Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik oraz Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka. Biegała również młodzieżowa mistrzyni Europy Natalia Kaczmarek, która jest wielką nadzieją naszych 400 metrów. Zapoznać się z bieżnią przyszli również podopieczni trener Malwiny Wojtulewicz-Sobierajskiej, a więc młociarze Joanna Fiodorow i Wojciech Nowicki. – Nie mam formy i w tym sezonie mieć nie będę. Nie mogę tego ukrywać, bo po operacji trenuję dopiero od dwóch miesięcy. Postanowiłam jednak startować, ile się da, by nie tracić kontaktu z adrenaliną startową, aby w przyszłym sezonie, jak już forma będzie, nie robić wielkich oczu w kole – powiedziała wicemistrzyni świata z Dohy 2019.

Wojciech Nowicki, Marcin Lewandowski, Konrad Bukowiecki (fot. Łukasz Szeląg/Memoriał J. Kusocińskiego)

– Najważniejsze są dla mnie kwestie związane z techniką rzutów. Jak wszystko zagra, to będziemy jutro z Pawłem Fajdkiem naprawdę rzucać daleko. Kibice nie będą zawiedzeni – mówił medalista olimpijski z Rio de Janeiro 2016 Wojciech Nowicki – aktualny mistrz Europy w rzucie młotem. – To nie jest sezon na bicie rekordów życiowych, ale bieg w okolicach 11.15 w pełni mnie zadowoli – przyznawała za to halowa mistrzyni Europy na 60 m Ewa Swoboda, która podobnie jak Justyna Święty-Ersetic reprezentuje Grupę Sportową ORLEN.

Sofia Ennoui, Ewa Swoboda, Justyna Święty-Ersetic (fot. Łukasz Szeląg/Memoriał J. Kusocińskiego)

Długo mógłbym opowiadać o gwiazdach jakie zobaczymy na Stadionie Śląskim. Mimo trudności tego czasu udało nam się zaprosić naprawdę świetne grono zawodników. Wspomnę chociażby o pojedynku Karoliny Kołeczek z mistrzynią Europy w biegu na 100 metrów przez płotki, Białorusinką Elwirą Herman, rywalizacji Adama Kszczota i Marcina Lewandowskiego z brązowym medalistą mistrzostw świata na 800 metrów, Fergusonem Cheruiyot Rotichem, zmaganiach naszych asów tyczki z Samem Kendricksem, dwukrotnym złotym medalistą mistrzostw świata, czy pojedynku trzeciego na światowych listach oszczepnika Marcina Krukowskiego z posiadaczem drugiego wyniku w historii światowej lekkoatletyki Niemcem Johannesem Vetterem – zapowiadał dyrektor Memoriału „Kusego”, Sebastian Chmara. A to i tak tylko część z gwiazd jakie będzie można zobaczyć w „Kotle Czarownic”.

66. ORLEN Memoriał Kusocińskiego (fot. Łukasz Szeląg/Memoriał J. Kusocińskiego)

W przededniu 66. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego PZLA uhonorowało władze województwa i Stadionu Śląskiego odznaczeniami. – Nasze działania na Stadionie Śląskim nie byłyby możliwe bez wsparcia władz samorządowych, za które jestem bardzo wdzięczny. Memoriał Kusocińskiego to przecież jeden z najstarszych mityngów lekkoatletycznych nie tylko w Europie, ale i na świecie. Cieszę się, że wspólnie tworzymy teraz jego historię – podkreślił prezes dr Henryk Olszewski, wręczając pamiątkowe odznaczenie Marszałkowi Województwa Śląskiego Jakubowi Chełstowskiemu.

DARIUSZ URBANOWICZ

Początek 66. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego o godzinie 16:00 (bramy dla widzów będą otwarte od 14:30). Na trybuny będzie mogło wejść maksymalnie 13 tysięcy kibiców. Wstęp bezpłatny!

Janusz Kusociński – piękny czerwiec, tragiczny czerwiec

PROGRAM 66. ORLEN MEMORIAŁU JANUSZA KUSOCIŃSKIEGO

16:00 Ceremonia otwarcia

16:15 100 m (dziewczęta)

16:20 Skok w dal (kobiety)

16:25 100 m (chłopcy)

16:25 Skok wzwyż

16:30 Rzut oszczepem (mężczyźni)

16:35 400 m (dziewczęta)

16:40 400 m (chłopcy)

16:50 800 m (dziewczęta)

17:00 800 m (chłopcy)

17:15 skok o tyczce (mężczyźni)

17:33 110 m przez płotki (mężczyźni)

17:46 100 m przez płotki (kobiety)

17:56 100 m (mężczyźni)

18:07 100 m (kobiety)

18:20 400 m przez płotki (kobiety)

18:25 rzut młotem 

18:40 pchnięcie kulą (mężczyźni)

18:55 800 m (kobiety)

400 m (mężczyźni)

800 m (mężczyźni)

400 m (kobiety)

 

Transmisję z zawodów przeprowadzi TVP Sport.


Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie komentarze

Aktualności

Kalendarz imprez